KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15727222
nr 1572 7222
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Dammen. Signerad och daterad -82, bladets mått: 2 st 10x15 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 19:49:30
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
Gunnar Brusewitz
Läs mer om Gunnar Brusewitz